EĞİTİM


EĞİTİM

2007 yılında faaliyetlerine başlayan NOTİST Müzik Akademi "Sanatın sürekli devinim içinde geleceğe aktarılması, ancak üretmek ve öğretmekle mümkündür" bilincinden hareketle profesyonel ve akademisyen sanatçılar tarafından kuruldu. Bugüne kadar pek çok başarılı projeye imza atmış isimlerden oluşan bu ekibi bir araya getirme fikri, dünyaca ünlü akademisyen klarnet sanatçısı SERKAN ÇAĞRI tarafından hayata geçirildi.

-KLARNET

Klarnet tüm dünyada olduğu gibi Türk müziğinde de yaygın olarak kullanılan baş enstrümanlardan biridir. Özellikle son yıllarda artan popülaritesi, bilimsel öğretilerinin yaygınlaşması ve farklı müzik tarzlarında yeni icra üsluplarının oluşması, bu alanda bilgi ve tecrübe sahibi olmak isteyenlerin sayısını ciddi ölçüde arttırmıştır. Merkezimiz klarnet eğitimi konusunda etkin ve güvenilir bir marka olarak yaşları 7-70 arasında değişen birçok klarnet icracısı yetiştirmiş olup yetiştirmeye de devam etmektedir. Kurucumuz uluslararası üne sahip klarnet virtüözü Serkan Çağrı olup, klarnet derslerimiz Serkan Çağrı gözetiminde birebir kişiye özel ders formatında gerçekleşmektedir.


-KEMAN

Viyola ve viyolonselin de aralarında bulunduğu viyolin ailesinin üyesi olan Keman, muhteşem bir ses rengi ve zengin bir anlatım gücüne sahiptir. Keman Eğitimi küçük yaşlardan itibaren her yaş grubu için ciddi ve sabırlı bir çalışma gerektirir.

Alanında uzman keman eğitmenleri eşliğinde kişiye özel birebir ders olarak verilen keman dersleri, en çok rağbet gören enstrüman derslerinden biridir.-PİYANO

Müzik eğitiminin temeli sayılan piyano eğitimi, hem konservatuara hazırlık hem de şan, armoni, solfej gibi temel müzik bilgilerini de içeren en geçerli eğitimlerden biridir. Piyano derslerimiz alanında uzman eğitmenlerimiz önderliğinde bire bir özel ders şeklinde gerçekleştirilmektedir.

Piyano eğitimlerimiz özellikle okul öncesi çocuklarımızın temel müzik eğitimidir. Her yaş grubundan öğrencilerimiz piyano sınıfında eğitime devam etmektedir.

-BATERİ

Bateri, davullardan ve zil başta olmak üzere diğer vurmalı çalgılardan oluşan bir çalgı takımıdır. Bateri çalma, hızın yanı sıra denge ve akıcılık gerektirir. Çocuk ve genç yaşta başlayan bateri eğitimi; ritim algısının gelişmesi, vücut koordinasyonunun sağlanması ve müzik eğitimi açısından çok önemlidir. 
Aynı zamanda hobi olarak da alınabilecek olan bateri dersleri; alanında uzman eğitmenlerin eşliğinde kişiye özel birebir ders olarak verilmekte olup, kurumumuza özel stüdyoda işlenmektedir. 


-ŞAN  & SOLFEJ

Konservatuar, Eğitim Fakültelerinin Müzik Öğretmenliği bölümleri ve Güzel Sanatlar Lise ve Akademilerine hazırlanmak veya amatör/profesyonel olarak ses eğitimi ve nota eğitimi almak isteyenler için alanında uzman deneyimli eğitmenlerimiz önderliğinde birebir özel ders şeklinde verilmektedir.


-KONSEVATUAR

Konservatuarların veya diğer müzik bölümlerinin sınavlarına katılmak üzere eğitim almak, tercih yaparken uzman ve deneyimli eğitmenlerin danışmanlığından faydalanmak isteyen adaylar için ciddi, güvenilir ve etkin bir eğitim süreci Notist Müzik Merkezinde hizmetinizdedir.

Çeşitli konservatuarlarda eğitmenlik yapmış ve sınav prosedürüne son derece hakim olan uzman hocalarımızın eğitim ve yönlendirmeleri ile gelecek hayallerinize ulaşabilirsiniz.-RESİM

Resim sanatı insanların duygu ve düşüncelerini ortaya koyabilmelerini, estetik anlayışı geliştirmeyi, genel kültür dağarcığını artırmaya yönelik güzel sanatların en önemli dallarından biridir. Kompozisyon, ritim, armoni, denge, bütünlük gibi estetik elemanların yerinde kullanılmasını sağladığı için sanat dalları arasında ayrı bir yere sahiptir.

Resim derslerimiz gruplar halinde yapılmakta olup çizgi ve renkli çalışmaları ( yağlı boya, sulu boya..) kapsamaktadır. Ayrıca sanat tarihi ve sanat felsefesi ile ilgili bilgiler de çalışmalar esnasında sohbetler edilerek öğrencilere aktarılmaktadır. Ayrıca güzel sanatlar liseleri ve fakültelerine hazırlık aşamasındaki öğrencilere yönelik derslerimiz de devam etmektedir.Captcha