Trakia Ensemble feat.Serkan Çağrı

Lokal bir etnik müzik kültürü olan Trakya-Roman müziği son yıllarda kendi coğrafyasını aşarak ülke geneline hatta sınırlar ötesine ses vermiş; konserler, kutlamalar, sinema filmleri ve reklam müzikleri için sıklıkla başvurulan zengin bir kaynak haline gelmiştir.

İnsan ruhunda yarattığı neşe, dans ve ritim coşkusu bu müzik türünün karakterini oluştururken aynı zamanda hüznün de en dokunaklı melodilerini içinde barındırır.

Notist Müzik olarak arşivsel nitelikteki tematik yapımlarımıza bir yensisini daha ekliyor ve kültürümüzün yansımalarını gelecek kuşaklara modern bir sound anlayışı ile taşırken etnik müzikseverlere Trak Trak Rom adıyla rengârenk bir oyun havası albümü sunuyoruz.

Trakya-Roman müziğinin en popüler eserlerinden ve aynı formda yepyeni bestelerden oluşan albümün müzik yönetmenliğini bu bölge müziğinin en önemli temsilcilerinden biri olan ünlü klarnet sanatçısı Serkan Cağrı üstlendi. 

Fasulye, Kara Çalı, Kelle, Dol Karabekir, Bulgaristan Muhacirleri, Aman Melekem gibi çok sevilen anonim eserlerin yanı sıra bestesi Serkan Cağrı’ya ait 4 yeni eserin de yer aldığı albüm bölgesel müzik lezzetini kulaklara taşırken her coğrafyadan ve kültür seviyesinden dinleyiciyi de kolaylıkla içine alacak bir sound anlayışı ile dokundu.